Amel Tuka osvojio 4. mjesto na 800 metara, Pezer 12. mjesto u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu

Amel Tuka osvojio četvrto mjesto u finalu utrke na 800 metara, dok je Mesud Pezer završio na 12. mjestu u bacanju kugle

Posljednjeg dana Evropskog atletskog prvenstva u Amsterdamu na programu su bila finalna takmičenja po disciplinama. Bosna i Hercegovina je imala dva predstavnika, i to Amela Tuku u utrci na 800 metara i mladog bacača kugle Mesuda Pezera.

U neizvjesnoj utrci, naš Tuka je sa vremenom 1:45,74 zauzeo nezahvalno 4. mjesto, dok je 22-godišnji Pezer sa hicem 19.49m završio na 12. mjestu bacača kugle. Pored Amela i Mesuda, prethodnih dana na prvenstvu svoje nastupe su imali i Hamza Alić, Kemal Mešić i Dejan Mileusnić.

Evropsko prvenstvo je našim atletičarima poslužilo kao generalna proba pred najznačajnije takmičenje - Olimpijske igre Rio 2016 koje počinje 5. augusta.

OK BiH upućuje čestitke našim atletičarima, njihovim trenerima, kao i Atletskom savezu BiH na dostojnom predstavljanju bh sporta na Evropskom prvenstvu uz želju da se ostvare još bolji rezultati na predstojećem OI Rio 2016.