Amel Tuka treći na mitingu Dijamantske lige u Briselu

Naš atletičar ostvario još jedan odličan plasman u utrci na 800 metara

Na završnom mitingu iz reda prestižne Dijamantske lige koji se večeras održao u Briselu najbolji bh atletičar, Amel Tuka, u utrci na 800 metara je zabilježio plasman na izvrsnu treću poziciju. Amel je još jednom otrčao trku u svom stilu; do posljednjih 300 metara trke bio je na samom začelju da bi u fantastičnom finišu pretekao većinu svojih konkurenata i završio utrku na trećem mjestu, iza Poljaka Kszczota i Amosa iz Bocvane.

Ovim plasmanom Tuka je završio i na trećem mjestu u ukupnom poretku Dijamantske lige čiji je pobjednik Amos. Ujedno ovo je predstavljalo posljednji nastup našeg atletičara u ovoj sezoni, a Olimpijski komitet BiH koristi priliku da mu još jednom čestita na izvrsnim nastupima okrunjenim bronzanom medaljom sa Svjetskog prvenstva u Pekingu.