BIH ODBOJKAŠI NA PIJESKU U DRUGOM KRUGU, JOŠIĆ I ĐURIĆ 5.

Sedmog dana takmičenja muški BH tim odbojke na pijesku je ostvario ubjedljivu pobjedu nad timom Libije sa rezultatom: BiH – Libija 2:0 (21:19); (21:9), te se plasirao u drugi krug takmičenja.

Šestog dana takmičenja na Mediteranskim igrama na pijesku, BH tim je zabilježio slijedeće rezultate u nastupima:

Muški tim odbojke na pijesku u sastavu Žarko Kisić i Drago Teodorović :

Turska – BiH  2:0  (22:20);  (22:16)

Ženski tim odbojke na pijesku u sastavu Monika Valandro i Dajana Petrović:

BiH – Albanija  0:2  (11:21); (10:21)

Italija – BiH  2:0  (21:10); (21:12)

Aleksa Jošić je zabilježio 11. mjesto od 20 takmičara u plivanju sa dvije peraje na 50m u bazenu, dok je Marko Đurić u disciplini open water na 5km odustao.

Sedmog dana takmičenja muški BH tim odbojke na pijesku je ostvario ubjedljivu pobjedu nad timom Libije sa rezultatom:

BiH – Libija 2:0 (21:19); (21:9), te se plasirao u drugi krug takmičenja.

Takođe, zapažen rezultat je ostvario Marko Đurić u plivanju sa dvije peraje na 2km zauzevši 5. mjesto od 19 takmičara, sa vremenskim nedostatkom od 15 sekundi koliko mu je bilo potrebno da osvoji bronzanu medalju, ali je ovim nastupom oborio državni rekord. Aleksa Jošić je odustao u plivanju sa dvije peraje na 2km na otvorenom moru. BH plivači i ženski tim odbojke na pijesku su završili svoje nastupe na Prvim Mediteranskim igrama na pijesku Pescara 2015. Očekujemo rezultat nastupa muškog tima odbojke na pijesku u narednom krugu takmičenja.