BRZO KLIZANJE | Odličan početak sezone za Ermina Raščića i Nedima Muzaferovića

Juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track), Ermin Raščić i Nedim Muzaferović, nastupili su prethodni vikend, 14. i 15. oktobra na međunarodnim takmičenjima "Alpe Adria Trophy" u Zagrebu i na Trophee du Grand Lion-Belfort (Francuska).

Raščić je u Zagrebu imao odličan nastup i u konkurenciji 140 takmičara iz 9 zemalja zauzeo drugo mjesto i osvojio je srebrenu medalju, dok je Muzaferović u Lionu, u konkurenciji 161 takmičara, zauzeo 10. mjesto.

Raščić i Muzaferović su, pored dobrog nastupa, ostvarili zadanu normu definisanu pravilima Međunarodne klizačke unije (ISU) i Pravilnikom Saveza klizačkih sportova Bosne i Hercegovine i time obezbijedili nastup na Svjetskom prvenstvu u brzom klizanju u juniorskoj konkurenciji, koje će se održati u Gdanjsku (Poljska).

Iz Saveza klizačkih sportova BiH iskazali su zadovoljstvo nastupom naših reprezentativaca, posebno kada se zna da je ovo prvo zvanično takmičenje i sami početak klizačke sezone.