ČESTITKE MLADOM DŽUDISTI TONIJU MILETIĆU NA OSVOJENOM 3. MJESTU SVJETKOG PRVENSTVA U18 U SARAJEVU

Mladi bosanskohercegovački džudist Toni Miletić osvojio je bronzanu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu u Sarajevu.

Mladi bosanskohercegovački džudist Toni Miletić osvojio je bronzanu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu u Sarajevu.

Takmičar Džudo kluba Bosna postigao je kolosalni uspjeh za BiH, ostvarivši četiri pobjeda u kategoriji do 81 kilogram. U prvom kolu pobijedio je Unenkhuua Enkhjina iz Mongolije, a potom Francuza Yohana Raynauda i Uzbekistanca Sherkhona Turaboeva.

U polufinalu je poražen od Brazilca Igora Morishiguea, dok je u repesažu, u meču za bronzanu medalju savladao Gruzijca Gogu Kevkhishivilija.

„Svjetsko Judo Prvenstvo U18 Sarajevo 2015.“ se održavalo od 5.do 09. augusta u Sarajevu, na kojem je učestvovalo više od 600 takmičara iz 70 zemalja.