Edin Džeko ušao u istoriju evropskog fudbala

Nogometaši Intera doživjeli su bolan poraz u finalu Lige prvaka od Manchester Cityja minimalnim rezultatom 1:0, a razočarenje sa svojih lica igrači Nerazzurra nikako nisu mogli da sakriju.

Njima su neposredno prije dizanja trofeja Lige prvaka pripale srebrene medalje, a rekacija Edina Džeke je sve rekla o tome kako se osjećaju igrači milanskog tima.

Dijamant je bio vidno utučen i razočaran što je propustio priliku da se domogne jednog od rijetkih trofeja koji mu nedostaju u njegovoj bogatoj karijeri. OVDJE pogledajte kako je sve to izgledalo.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je igru napustio u 58. minuti susreta kada zbog povrede nije mogao da nastavi meč.

Umjesto njega je ušao Romelu Lukaku, koji je do kraja meča propustio dvije kolosalne prilike da svom timu makar donese poravnanje.

Građani su slavili golom Rodrija u 68. minuti vrlo tvrde utakmice, koja je na kraju mogla dobiti i svoj nastavak da je Inter u završnici uspio postići pogodak iz neke od prilika i tako je odvesti u produžetak.

Ipak, to se nije dogodilo pa je Manchester City objedinio trostruku krunu ove sezone osvojivši Premier ligu, FA Kup i Ligu prvaka.

Što se tiče Edina Džeke za njega sezona nije gotova. Reprezentaciju Bosne i Hercegovine u ovom mjesecu očekuju dva meča u kvalifikacijama za EURO.

Zmajevi će prvo 17. juna gostovati kod Portugala, a tri dana kasnije ćemo u Zenici dočekati Luksembrug.

Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine čestita Edinu Džeki na drugom mjestu u okviru Champions League što predstavlja ogroman uspjeh. Također, čestitke upućujemo njegovoj porodici, klubu, saradnicima i Nogometnom/fudbalskom savezu BiH.