In Memoriam - Elmedin Hećo

Elmedin Hećo bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine u judou i bobu tragično izgubio život u 40. godini

U saobraćajnoj nesreći u blizini Sarajevo, tragično je izgubio život bivši reprezentativac naše državu u judou i bobu, te uspješni takmičar u powerliftingu - Elmedin Hećo.

Početkom 2000-tih, Elmedin je sa velikim uspjehom nastupao za državnu judo reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a potom je u tandemu sa Salihom Kaljevićem 2006. godinu ostvario najbolji rezultat u bobu za našu državu - 1. mjesto na Tirol kupu.

Posljednjih godina, pored trenerskog posla i podizanja kondicionih performansi brojnih bh sportista, Elmedin Hećo se natjecao u powerliftingu, u kojem je prošle godine osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Istanbulu.

Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine izražava duboku sućut rodbini i prijateljima Elmedina Heće.