Judo kata i ENBU judo | Judo klub Neretva

Sportski centar Zamet u Rijeci (RH) bio je središte Evropskog judo svijeta. Na Evropskom kata prvenstvu učestvovalo je 222 takmičara iz 18 država.

Tim naše zemlje na Evropsko kata prvenstvo vodio je mostarski trener Majo Ćeško koji je pripremio svoje takmičare za dvije kategorije. Ovo je ujedno bio i historijski nastup BiH u kategoriji judo kata i kategoriji ENBU judo.

U kategoriji juniora do 18 godina za BiH nastupila su dva para:

Prvi bh. par Dragan-Paol Senkić i Rino Vrljić osvojio je srebrenu medalju, a imali su 30 bodova manje od prvoplasiranih Francuza.

Drugi bh. par  Josip Previšić i Domagoj Jozeljić osvojio je bronzanu medalju za 13 bodova manje od drugoplasiranog bh. para.

U kategoriji seniora do 23 godine za BiH po prvi put nastupali su u paru Srđan Ajvaz i Adnan Demirović, a osvojili su 9. mjesto.

Pored discipline kata, koju još zovu i "The art of judo", mostarski judaši nastupali su i u disciplini ENBU judo, gdje su osvojili zlatnu medalju.