KARATE | Tri medalje za BiH reprezentativce na Evropskom prvenstvu

Naši karate reprezentativci su na Evropskom prvenstvu u karateu osvojili čak tri medalje. U kategoriji juniora medalje su osvojili Nejra Šipović - srebro i Anes Bostandžić - bronza, a u kategoriji mlađih seniora Rijad Džuho - srebro!

Naša karatiskinja Nejra Sipović je na Evropskom prvenstvu u Tampereu (Finska) osvojila srebrnu medalju u kategoriji do 59kg. Bh. karatkistkinja je bila bolja od predstavnica Azerbejdžana, Sjeverne Makedonije, Nizozemske i Slovenije. U finalnoj borbi Ukrajinka Vire Flohniske je uzela zlato. Drugu, bronzanu medalju za Bosnu i Hercegovinu osvojio je karatista Anes Bostandžić u kategoriji juniora 76+ kg. Čestitamoooo našim juniorima!!!

Treću medalju za BiH na Evropskom prvenstvu donio je Rijad Džuho koji je u kategoriji mlađih seniora 84+ kg osvojio srebrnu medalju.