Mirza, hvala Ti!!!

Na današnji dan, prije 18 godina, u Sarajevu je prestalo kucati srce najboljeg sportiste Bosne i Hercegovine u prošlom stoljeću - Mirze Delibašića.

Popularni Kinđe je osvojio sve što se može osvojiti u košarci - bio je prvak bivše Jugoslavije, klupski prvak Evrope sa sarajevskom Bosnom, prvak Evrope, svijeta i olimpijski pobjednik sa košarkaškom reprezentacijom bivše države...i iznad svega, bio je veliki Čovjek.

Mirzu pamtimo i kao prvog selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine i učešća na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj 1993. godine kada je bh selekcija ostvarila, do sada, najbolji plasman na prvenstvu Starog kontinenta - osmo mjesto.

Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine, u ime bh sportske javnosti i olimpijskog pokreta, pamti lik i djelo našeg najboljeg  sportiste svih vremena - Mirza, Hvala Ti!!!