Nakon prvog dana takmičenja u atletici u Bakuu, reprezentacija BiH zauzima šestu poziciju sa 161 osvojena boda

altNakon prvog dana takmičenja u atletici u Bakuu, reprezentacija BiH zauzima šestu poziciju sa 104 osvojena boda. Najbolji plasman ostvario je Hamza Alić koji je osvojio prvo mjesto u bacanju kugle sa rezultatom 20.26m.

Treće mjesto osvojili su Rahima Zukić u disciplini 3000m sa preprekama (10:59.76) i Borislav Dragoljević, koji je na 400m zabilježio lični rekord 47.89.

Četvrtu poziciju s najboljim rezultatom sezone ostvarila je Lucija Kimani u disciplini 3000m (9:55.33). Četvrtu poziciju je osvojila i bacačica koplja Aleksandra Vidović s rezultatom 44.79.

Među pet su završili i Rusmir Malkočević u disciplini 400m prepone sa ličnim rekordom i normom za Evropsko juniorsko prvenstvo 53.59, te Dušan Babić u disciplini 1500m .