Potpredsjednik OK BIH, prof.dr Izet Rađo, u posjeti Evropskom prvenstvu u Taekwondo-u

Potpredsjednik OK BIH, prof.dr Izet Rađo, jučer je posjetio Organizacioni odbor Evropskog prvenstva u Taekwondou u Sarajevu.

Ovom prilikom još jednom se zahvalio izvrsnoj saradnji koju Olimpijski komitet BiH ima sa Taekwondo savezom BiH i još jednom čestitao svim organizatorima na organizaciji ovog takmičenja u jako teškim uslvima izazvanim COVID-19 pandemijom.

Predsjednik Taekwondo saveza BiH August Orlović i potpredsjednik OK BiH prof.dr Izet Rađo.

Podsjećamo, Taekwondo savez BiH je organizator Evropskog prvenstva za seniore u Olimpijskim kategorijama i Evropskog kadetskog prvenstva u Taekwondou 2020.g., koje se održava u Sarajevu 10-13. decembra. Iz Organizacionog odbora poručili su da se sva takmičenja odvijaju poštujući sve epidemiološke mjere nadležnih institucija.

Naši bh. takmičari u jučerašnjem danu osvojili su i prve medalje. Zlatne medalje za osvojili su Fahrudin Adilović u kategoriji do 57 kg i Benjamin Husić u kategoriji do 53 kg. Bh. takmičari osvojili su i dodatne dvije medalje: Benjamin Ibrahimkadić (srebro) i Omer Mehmedović (bronza).

Osvajači medalja.

Evropsko prvenstvo u Taekwondou se završava danas, a na rasporedu su još borbe kadetkinja.