Pregled prvog takmičarskog dana BH tima na Mediteranskim igrama Oran 2022

Prvi takmičarski dan na Mediteranskim igrama Oran 2022 završio se sjajnim nastupima karatista Nejre Sipović i Hamze Turulja koji su osvojili bronzane medalje i time su prvi dio BH tima koji je Bosni i Hercegovini obezbijedio odličja sa Mediteranskih igara Oran 2022. Tim povodom, predsjednik OK BiH prof.dr Milanko Mučibabić i potpredsjednik OK BiH Marijan Kvesić posjetili su mediteransko selo i našim sportistima lično čestitali na njihovim uspjesima.

Boks

→ Leo Cvitanović je pobjedom nad reprezentativcem Turske osigurao nastup u četvrtfinale

→ Gianni Dedić – shodno žlijebu osigurao nastup u četvrtfinale

→ Haris Aganović – shodno žlijebu osigurao nastup u četvrtfinale

→ Nikola Ivković – shodno žlijebu osigurao nastup u četvrtfinale

→ Alen Rahimić – shodno žlijebu osigurao nastup u četvrtfinale

→ Luka Veljović je izgubio borbu nad reprezentativcem Turske te time zavšio svoj nastup na ovim Igrama

Boćanje

→ Andrija Ćorluka je danas u disciplini progresivno bacanje trčao dvije trke, i ostvario ukupan zbir od 78 bodova što je bilo dovoljno za 7 mjesto i trku u četvrtfinalu gdje se bori sa reprezentativcom Slovenije za plasman u polufinale.

→ U kategoriji precizno izbijanje, poslije prve serije ostvario je odlično četvrto mjesto, te sutra ujutro slijedi druga serija preciznog izbijanja. Nakon druge serije možemo očekivati plasman u četvrt finale i u konačnici borbu za polufinale.