Prvi nastup bh. fudbalera na mediteranskim igrama u Tarragoni

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Španije 1:2 u prvoj utakmici na Mediteranskim igrama u Taragoni.

Jedini gol u prvom poluvremenu na Ruez stadionu postigao je Rafael Ortega u  šestoj minuti, dok je rezultat na 1:1 u 50. poravnao Ajdin Hasić. No, "Crvena furija"  uspjela je postići i drugi gol protiv "Zmajića" u 75. minuti, a Garsija (Nathaniel Garcia) je bio strijelac.

U Taragoni nastupaju juniorske selekcije, igrači do 18 godina, a sudjeluje devet ekipa podijeljenih u tri grupe.

Pored naše selekcije i domaće, u grupi A je još ekipa Alžira, grupu B čine Maroko, Libija i Italija, a grupu C Turska, Grčka i Francuska.

Selektor ove generacije, Mirza Varešanović, u Španiju je poveo 18 igrača.

U našoj grupi već je odigran duel između Španije i Alžira i kojem su domaćini zabilježili ubjedljivu pobjedu 4:1.

Drugi susret u grupi izabranici selektora Varešanovića igraju u utorak protiv Alžira.