Rezultati nastupa bh.predstavnika EYOF Baku 2019 - 24. i 25. jul 2019.

Rezultati četvrtog i petog takmičarskog dana XV Evropskog omladinskog olimpijskog festivala u Bakuu.

Tokom četvrtog i petog takmičarskog dana Evropskog omladinskog olimpijskog festivala u Bakuu predstavnici Bosne i Hercegovine su ostvarili slijedeće rezultate:

ATLETIKA:

Almina Rašić je u utrci na 200m zauzela 18. mjesto uz ostvareno vrijeme 26.88s, dok je Nikola Brdar oborio lični rekord istrčavši 200m za 22.59s čime je u ukupnom poretku zauzeo 13.mjesto.

Jovan Rosić se vremenom 1:54,90min plasirao u finalnu utrku na 800m koja je na programu u subotu 27.07. sa početkom u 10:15h po lokalnom vremenu u Bakuu. Važno je istaći da je ostvareno vrijeme u kvalifikacionoj utrci bilo treće rangirano.

PLIVANJE:

Jovan Lekić je u disciplini 100m delfin ostvario vrijeme 57.19s te ga je od finala dijelilo samo 3 stotinke.

Arman Livadić je dužinu 50m slobodno isplivao za 24.40s, dok je u istom stilu na 200m postigao vrijeme 1:58.27min što nije bilo dovoljno za ulazak u polufinale.

Takođe u disciplini 50m slobodno nastupio je i David Vučić sa vremenom 24.35 čime se kvalifikovao u polufinale u kojem je uz ostvareno vrijeme 24.29sek zauzeo 16. poziciju u ukupnom plasmanu.

JUDO:

Predstavnici judoa danas su zabilježili prve nastupe. Mustafa Hebib je u kategoriji -73kg nažalost izgubio u eliminacionom krugu od predstavnika Bjelorusije, dok je Mario Jozeljić koji se takmiči u kategoriji -66kg u prvom krugu bio slobodan, a u drugom je izgubio od predstavnika Slovenije.

BICIKLIZAM:

Biciklista Kenan Mehmedović je nakon nastupa u disciplini hronometar danas vozio drumsku utrku u kojoj je uz postignuto vrijeme 2:04:56h zauzeo 79. poziciju od ukupno 91 takmičara.

Sutra, 26.07. nastupiće judisti Hana Piralić (+70kg), Branko Tadić (+90kg) i Danilo Stanišić (-90kg). Srećno mladim bh.sportistima.