Srebro za Amela Mekića i bronza za Larisu Cerić

altNa XVII. Mediteranskim igrama u Turskom gradu Mersinu, šesti dan takmičenja stigle su i prve medalje za našu zemlju.

Naš najbolji džudista do 100kg Amel Mekić osvojio je srebrenu medalju. Mekića je u borbi za zlato porazio Egipćanin R. Darwish. Larisa Cerić naša najbolja džudistkinja do 78kg, osvojila je srebrenu medalju pobjedivši u borbi za treće mjesto Alžirku S. Asselah. Dražen Subotić naš treći predstavnik u džudu preko 100kg, danas je završio svoj nastup. Subotić je pobijedio jednu od tri borbe što nije bilo dovoljno za medalju.

-         Kako sam i najavljivao dvije medalje smo uspijeli osvojiti. Mekić i Larisa su bili kandidati za medalju, to su i opravdali. Malo sam više očekivao od Mitra Mrdića, koji je nespretno izgubio, ali ipak na kraju svega zadovoljan sam nastupima našim reprezentativaca, istekao je Branislav Crnogorac, selektor džudo tima BiH.

Večeras u 20:45 po našem vremenu, fudbalska reprezentacija igra svoju treću utakmicu grupe “A” protiv domaćina Turske. Pobjeda nam donosi plasman u polufinale.

Džemal Bošnjak naš četvrti boxer do 81kg nastupa večeras u 19:00 sati.