Treći takmičarski dan EYOF Baku 2019

Tokom trećeg takmičarskog dana u 4 sporta nastupili su mladi reprezentativci Bosne i Hercegovine. U nastavku su ostvareni rezultati.

Tokom trećeg takmičarskog dana u 4 sporta nastupili su mladi reprezentativci Bosne i Hercegovine.U nastavku su ostvareni rezultati:

ATLETIKA:

Dunja Ginzburg u disciplini skok u dalj nije uspjela da se kvalifikuje u finalni blok. Dunjin najduži skok je bio 5.12m. Arman Curo je u utrci na 400m zauzeo 14. mjesto sa vremenom 49.53. Luka Ivičić je danas završio drugi dio desetoboja i zauzeo 16.mjesto sa osvojenih 4853 bodova i ujedno oborio državni rekord za mlađe juniore.

PLIVANJE:

Jovan Lekić u disciplini 200m delfin se kvalifikovao u polufinale sa vremenom 2.06,69, te je u polufinalnoj utrci zauzeo 12.mjesto.

Arman Livadić - 100m slobodno – je isplivao lični rekord sa vremenom 52.56, ali nažalost nije prošao u narednu utrku. U istoj disciplini nastupio je i David Vučić  sa vremenom 53.90, što takođe nije bilo dovoljno za polufinalnu utrku. David Vučić je plivao i disciplinu 200m mješovito sa vremenom 2.16,45.

TENIS:

Andrej Nedić je u drugom kolu izgubio od predstavnika Turske Togan Tokac-a rezultatom 0:2 (3 – 6; 2 - 6).

BICIKLIZAM:

Biciklista Kenan Mehmedović je uz postignuto vrijeme 15:02.09 u disciplini hronometar zauzeo 72. mjesto od 90 takmičara.