Rezultati prvog takmičarskog dana XVIII MI Tarragona 2018

Rezultati nastupa bh.tima 23. juna 2018: kanu, odbojka, karate i plivanje.

Prvi dan nakon otvaranja Igara bh.sportisti su u nastupima zabilježili slijedeće rezultate:

Kajakaš Darko Savić je u disciplini K1 500m zauzeo 12. mjesto u finalnom poretku, a vrijeme 01:50.936 je najbolje u BiH u ovoj sezoni.

Ženska odbojkaška selekcija Bosne i Hercegovine je protiv Španije izgubila rezultatom 0:3 (22:25; 16:25; 21:25).

Karatistkinja Ivona Ćavar je u kategoriji do 68 kg pobijedila Portugalku Mariju Klaru (Clara), a izgubila je od Italijanke Silvije Semeraro, a u repesažu od Crnogorke Marine Raković. Ivona nije uspjela ponoviti uspjeh sa Svjetskog i Evropskog prvenstva na kojima je osvojila bronzane medalje.

Ženski dio plivačkog bh.tima Lamija Medošević (100m slobodno) i Emina Pašukan (200m slobodno) nisu danas uspjele izboriti nastup u finalu na ovom takmičenju, dok je Amina Kajtaz (100m delfin) zauzela šesto mjesto.

Amina je ostvarila rezultat od 59.87 sekundi, stotinku slabije od državnog rekorda koji je oborila u današnjoj polufinalnoj utrci. Zlatnu medalju osvojila je Italijanka Elena Di Liddo, srebrenu Egipćanka Farida Osman, a bronzanu Grkinja Arina Ntountounako.

Plivač Marko Kovačić je zauzeo 17. mjesto u disciplini 200m slobodno.

Našim sportistima želimo sreću u predstojećim nastupima.